mrtvé moře
v Česku

objednávky 732 205 669

LUPENKA-EKZEM-COLEUS forskohlii

LUPENKA je způsobena nefunkčností  – cyklického adenosinmonofosfátu – cAMP (většina prokaryotických i eukaryotických buněk ho využívá jako vnitrobuněčného druhého posla v řadě signálních drah, působí tak obvykle jako aktivátor proteinkináz, které následně fosforylují další enzymy, a tím je aktivují nebo deaktivují) – což má za následek, že cyklický guanin monofosfát – cGMP – není v organismu brzděn (měl by to dělat právě cAMP) a dochází k enormnímu růstu kožních buněk (asi 1000 x rychleji). Himalájská bylina COLEUS FORSKOHLII aktivuje onen cAMP a tím dojde k brzdění cGMP a nedochází již k enormnímu nárůstu kožních buněk.

Coleus forskohlii pochází z hor Asie a je užívána po staletí v ájurvédské medicíně. Účinnou složkou v Coleus forskohlii je forskolin. Nedávné poznatky o této látce poskytují příznivé informace, které popisují pozitivní vliv na srdce, spalování uložených tuků, uvolnění svalového napětí, inhibici histaminu ( zmírnění příznaků alergie ) a při zvýšené funkci štítné žlázy. Coleus Forskohlii snižuje krevní tlak.Forskolin se stal předmětem mnohých klinických studií a jeho potenciál je alternativně využíván při tlumení alergie, dýchacích obtíží, kardiovaskulárních onemocnění, glaukomu, psoriázy či onemocnění štítné žlázy. Forskolin je také zkoumán a využíván ke spalování tuku při cvičení a pro efektivnější růst svalové hmoty. Mění poměr mezi tělesným tukem a svalovou hmotou ve prospěch svalové hmoty.

Informace z vědeckých studií Forskolinu:

Zvyšuje hladinu cAMP, což znamená zdokonalení systému řízení všech tělesných funkcí (snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá při astmatických potížích,  pomáhá při snižování nadváhy, pomáhá při angině pectoris a jiných onemocněních srdce, pomáhá u všech forem ekzému a při onemocnění lupenkou,  může prospět u mužů s hyperplazií prostaty, může prospět u mnoha různých chronických onemocnění, může významně omladit celý organismus. Coleus forskohlii harmonizuje také činnost štítné žlázy a produkci thyroidních hormonů, které jsou z velké části zodpovědné za rychlost metabolismu. Forskolin také zvyšuje úroveň hormonu T3 ve svalové tkáni, přičemž energie uvolněná z tuků je následně použita jako „palivo“ pro posílení svalové hmoty při cvičení. V jedné z klinických studií, bylo skupině dobrovolníků podáváno 2 x denně 250 mg extraktu Coleus Forskohlii ( 10% Forskolin ) po dobu osmi týdnů. Na konci osmi týdenního období se snížil objem tělesného tuku u této skupiny dobrovolníků v průměru o 8%. Není však známo, kolik dobrovolníků ze studie úbytek tuku podpořilo v průběhu testu tělesným pohybem.

Individuální fytoterapie u chronických obtíží:

Fytoterapie na míru je nezbytná. Poddávkovaná fytoterapie má slabý nebo žádný účinek, předávkovaná fytoterapie může naopak vyvolat nežádoucí, vedlejší nebo opačný efekt. V naší poradně vytestujeme optimální množství této bylinky pomocí biorezonančních přístrojů. Vyhodnocení účinnosti fototerapie a nové testování provádíme podle subjektivního pocitu či po přeměření přístrojem. Podle potřeby pak frekvenci dávkování a množství byliny v dávce vhodně upravíme. V první fázi se upravuje frekvence dávkování. Teprve když dosáhnete maximální, obecně doporučené frekvece dávek (např. 3x denně), můžete začít s druhou fází, což  je úprava množství byliny nebo extraktu v dávce. Pro dosažení dobrých výsledků je třeba bylinu užívat dlouhodobě a pravidelně s funkčně navrženými dávkami spolu s pravidelným floatováním v našem floatingu, kde je skutečná sůl z Mrtvého moře.