mrtvé moře
v Česku

objednávky 732 205 669

Mrtvé moře na Mělníku

Salt formations in the Dead sea of Israel.

Mrtvé moře na Mělníku

Kdo by hledal Mrtvé moře v Česku? Asi nikdo. Přesto „malá Mrtvá moře“ najdete hned na několika místech a nyní už i na Mělníku. Říká se jim FLOATING. Floating na Mělníku je však vyjímečný – obsahuje skutečnou sůl z Mrtvého moře (ostatní floatingy v republice obsahují síran hořečnatý, neboli Epsomskou sůl – tedy uměle vyrobenou sůl, nikoliv produkt přírody). Floating Praha.

• VE VAJÍČKU JAKO U MAMINKY
Pobyt ve floatační vaně může simulovat podobné pocity, jako jsme měli v bříšku u maminky. Budete se vznášet v beztížném stavu ve vodě z Mrtvého moře, v teple, při modrém zklidňujícím světle a relaxační hudbě. Zpočátku se budete možná „vznášet“ opatrně, ale po zjištění, že se vám hlava nezanoří pod hladinu, ani když se o to snažíte, z vás spadnou všechny obavy a postupně se přes relaxaci dopracujete k pocitům, které někteří možná znáte z meditace…

• RELAXACE V BEZTÍŽNÉM STAVU
Princip floatování spočívá v tom, že se nacházíte v beztížném stavu v tekutině, která je nasycena solí v podobné intenzitě jako v Mrtvém moři. Ta nedovolí vašemu tělu klesnout pod úroveň hladiny, zejména obličejem. Za normálních okolností se nacházíme v gravitačním poli země a buňky našeho těla vysílají do mozkového kmene signály o gravitaci, tedy o vlastní tíži. Mozek je přímo zahlcen množstvím informací o gravitaci, které neustále musí analyzovat. A tady, ve floatingu, kde se vlastně nacházíte v beztížném stavu, mozek přestává – asi tak po dvaceti minutách – gravitační impulsy kódovat a začínají se aktivizovat centra, jako například hypofýza, epifýza, nastává synchronizace obou hemisfér, vyplavuje se velké množství endorfinů, tzv. vnitřních opiátů, a vůbec se mění na fyziologické úrovni celý chemismus mozku. Zároveň se zpomaluje rytmus aktivity mozkových vln na alfa až theta a nastává vlastní regenerační a sebepoznávací proces. Proto je optimální floatační perioda jednu hodinu, ale je možné ze začátku absolvovat jen půl hodiny. V první polovině se jakoby vypínají staré programy, aby v druhé části mohl mozek naplno fungovat. To je alfa a omega celého procesu.

• NASTARTOVÁNÍ SAMOLÉČEBNÝCH MECHANISMŮ VLASTNÍHO TĚLA
Primárně je vše založeno na principu takového rozšíření vědomí, ve kterém jsme schopni pojmout realitu ze zcela jiného úhlu pohledu a samozřejmě dochází k okamžitému nastartování samoléčebných mechanismů. Druhá věc je, jak jedinec dané okolnosti vnímá a zda celý proces probíhá ve vědomé či v nevědomé části mysli. Takže se dá říci, že floating je vhodný pro všechny, neboť se nacházíme permanentně ve více či méně zúženějším stavu vědomí, než je zdrávo a než je tzv. norma. Bohužel si optimální normu neuvědomujeme a pokládáme ji za stav, v němž se běžně nacházíme v každodenním životě. Ale když se najednou ocitnete v beztížném stavu, jakoby ve stavu bez těla, jste v té chvíli ve situaci tzv. astrálního cestovatele, jako ve snu.

• JAKÉ OBTÍŽE POMÁHÁ ZLEPŠIT
Floating je Státním ústavem pro kontrolu léčiv zaregistrován jako léčebný prostředek na nemoci pohybového aparátu, artrózy, omezenou hybnost, akutní ústřel páteře, ischias, sníženou hybnost pohybového aparátu a dokonce i na lehké periferní obrny. U kůže je doporučen hlavně při lupénce, atopickém ekzému a akné, na léčbu deprese, stresu, únavového syndromu a dalších onemocnění. Unikátní je floating hlavně v relaxaci psychiky. Dá se tedy říci, že floating je určen každému. Někdo je nemocný a chce vyléčit chorobu, jiný si chce ve flotačním tanku jen zameditovat, další se chce uvolnit při velké fyzické nebo psychické zátěži… Vhodný je též pro těhotné ženy, které bolí v kříži a ve floatingu dochází k velké úlevě. Nejen složení vody, beztížný stav, ale i teplota, která je podobná teplotě lidského těla, pomáhá při uvolnění vazů a svalů, jež jsou zpravidla v těhotenství ve velké kontrakci.

• POSÍLENÍ ÚČINKU FLOATINGU
*  klasickou masáží a reflexní terapií
*  lymfodrenáží, vhodnou při výskytu otoků, cévní nedostatečnosti, celulitidě, rehabilitaci sportovců a pracovníků s vysokým zatížením dolních končetin
*  hloubkovou masáží proti celulitidě s použitím aktivních látek,odbourávajících lehčí formy „pomerančové kůže“

• SLOŽENÍ A TEPLOTA VODY
Jak už jsme zmínili, voda obsahuje originální sůl z Mrtvého moře, čímž se vymykáme a patrně jsme jediní svého druhu v republice. Teplota se pohybuje kolem 37 stupňů Celsia. Tam, kde místo na těle prohřejete anebo teplotu nějakým způsobem zvednete, se samozřejmě zrychlí metabolismus. A zrychlená látková výměna, to znamená, že regenerační nebo reparační proces probíhá mnohem rychleji.

• JAK VE VANĚ POSTUPOVAT
Naprosto ideální je položit se na záda na hladinu, zhasnout nebo nechat rozsvícené světlo, pustit nebo vypnout muziku, uvolnit se jakoby se „propadat“ postupně do těla, nechat mysl volně plynout. Jsme přesvědčeni, že v této poloze zaujmou klienti ideální relaxační polohu, nejsou rušeni žádnými vlivy a může nastoupit několikanásobně urychlený a zvětšený relaxační, rehabilitační, rekondiční a revitalizační uzdravující proces. Jednoduše a velmi snadno se dostanou, ať už vědomě nebo nevědomě, od příznaků k příčině onemocnění, která tkví hluboko v psychice, v nevědomí. Účelem samozřejmě není uvědomit si každou příčinu každého onemocnění, protože to je dlouhodobá práce a sami víme, jak dlouho a kolikrát pátráme po příčině čehokoliv, co se nám v životě děje. Ještě bych měl dodat, že každý si může pustit v tanku také masážní trysky na různé části těla, ale tím je vlastní proces působení dost narušen a konečný efekt není takový, jako v klidové fázi. Vlastní regenerační fáze nastupuje zhruba po 20 minutách pobytu.

• JAK PROBÍHÁ ČIŠTĚNÍ VODY
Možná vás napadne, jakže je v tanku zajištěna hygiena. Vlastní provoz musí schválit hygienik. Po každém klientovi se zapne 25 minutová filtrace, všechna tekutina se několikrát přefiltruje přes tři druhy filtrů a UV zářič. Po 150 hodinách se mění celý roztok. Podle hygienických norem musíme do roztoku ve flotačním tanku přidávat ještě chlornan (ale jsme přesvědčeni, že je to naprosto zbytečné, protože v Mrtvému moři nebo v takovémto silném roztoku soli nemůže existovat ani jedna bakterie, ani jeden virus). Tedy probíhá filtrace jako např.ve výřivce, bazénu a jiných podobných veřejných zařízeních.

• KONTRAINDIKACE

*  otevřená rána,  veškerá plísňová onemocnění
*  čerstvě barvené vlasy
*  čerstvý výsev lupenky, ekzému

 

 

 

Pozn.: v textu použity citace MUDr. Pavla Špatenky