mrtvé moře
v Česku

objednávky 732 205 669

Postup při koupeli v lázni Mrtvé moře (floating)

floating KE

Je dobré do lázně přijít téměř na lačno, tedy alespoň 2-3 hodiny po jídle. Také je lepší neplánovat si po lázni příliš hektický program, relaxaci nechat ještě chvíli „na setrvačník“ působit. Na začátku je nutné se důkladně osprchovat. Poté dojde k samotné koupeli (30 nebo 60 minu). Po skončení koupele je opět nutná sprcha, ale už jen samotnou vodou bez mýdla. Chcete-li pustit při koupeli svoji oblíbenou hudbu, vezměte si CD s sebou. Floating Praha.

Naše lázeň (většinou označovaná jako „floating“) je pobyt ve vodě o teplotě cca 37°C ve speciálně upravené vaně, ve které je ve vodě rozpuštěna originální sůl z Mrtvého moře, tedy voda je v podstatě téměř identická (složením bohatým na obsah solí a minerálů a svoji hustotou) s vodou v Mrtvém moři. Většina provozovatelů floatingu používá ve vaně roztok, kde je místo soli z Mrtvého moře rozpuštěn síran hořečnatý, ale naše lázně jsou možná jediné v ČR, kde je skutečná sůl z Mrtvého moře. Pro zesílení účinku lázně každý klient dostane ještě minerální doplněk – jod a vitamín D pro co největší synergii a napodobení pobytu u skutečného Mrtvého moře. Mezi jednotlivými návštěvami v našich lázních je dobré cca 2-3 týdně absolvovat „mezilázeň“ doma ve své vaně – rozpustit si 1 kg soli z Mrtvého moře (např.z DM drogerie) cca na 30 minut a poté se již neosprchovat. Floating Praha.

Účinky Mrtvého moře:

Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků. 12 z nich nenajdete v žádném jiném moři a některé z nich jsou uznávané a vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch. Mrtvé moře je nejslanějším mořem na světě. Jeho voda je tak slaná, že nás udrží na hladině bez našeho vlastního úsilí. Vysoký obsah solí ve vodě tu vylučuje jakýkoliv život. Nežijí zde žádné vyšší organismy ani rostliny, ale jen 11 druhů vysoce specializovaných mikroorganismů. Mrtvé moře obsahuje více než 30% minerálů, což je 10x více než jiná moře. Vysoká koncentrace minerálů má blahodárný účinek při léčbě kožních nemocí – lupenky, ekzémů, vitiliga, akné a při léčbě revmatických a respiračních problémů. Pouštní klima má za následek neustálé vypařování vody, za tisíciletí se Mrtvé moře stále zmenšuje a solí v něm přibývá. Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku – asi 30%, draslíku – asi 22%, vápníku, bromu a dalších. Koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak regeneraci – obnovu buněk. Floating Praha.

Endokrinologové tvrdí, že velké množství selenu a jodu v mořské vodě dokáže harmonizovat funkci štítné žlázy.

Jak lázeň působí na naše tělo a mysl:

Působení floatační vany je založeno na principu beztížného plavání, člověk je v lázni doslova nadnášen bez jakékoliv pohybové aktivity. Harmonické prostředí uvnitř vany vytváří optimální podmínky pro celkovou relaxaci, zklidnění těla a mysli, a navození příjemných pocitů. Dochází k synchronizaci obou mozkových hemisfér, redukci stresových hormonů a ke zvýšené produkci endorfinů, tj. látek „dobré nálady“, která může při opakovaném pobytu ve vaně přetrvávat dny i týdny. Elektrická aktivita mozku se snižuje na hladinu alfa až theta, což je ideální stav pro uvolnění. Podle antigravitační teorie tím, že dojde k osvobození těla i mozku od působení gravitace, využívá organismus svoji volnou energii a kapacitu k regeneraci a posílení oslabených míst na těle, odstranění únavy a stresu. Aktivují se samoléčebné a regenerační schopnosti organismu, vytváří se rovnováha těla, mysli a ducha.

Díky beztížnému stavu dochází k absolutnímu uvolnění svalstva, páteře a kloubů. Tohoto efektu se s úspěchem využívá u potíží a bolestí kloubů a páteře, k urychlení hojení zlomenin a celkové regeneraci po úrazech. Díky slanému prostředí se celý organismus pročišťuje, urychluje se výživa buněk a celková regenerace.

Prostor vany je uzavřen (lidé trpící fobií z malých prostor si mohou nechat víko pootevřené nebo zcela otevřené), vnitřek vany je osvícen modrým světlem, uvolnění napomáhá relaxační hudba.

Uvnitř vany je člověk „oddělen“ od veškerých vnějších vjemů, dochází snadno k absolutnímu uvolnění pohybového aparátu, kloubů, svalů a psychiky. Účinek regenerace pohybového systému lze během pobytu v lázni ještě zesílit působením vířivých trysek.